Domov » Blog » my dog LARA » Lara – Kastrácia

Lara – Kastrácia

lara-kastracia

Keďže Lara býva v zime ako pani v dome a len cez leto využíva svoju chatu na dvore, bolo nutné otvoriť otázku kastrácie. Je viditeľné, že pochádza zo zmiešaného manželstva a labradora pripomína viac počtom nôh ako výzorom, ale tak tvárime sa, že je labrador.  🙂 Tak či tak šteniatka neplánujeme. Živých psov bez PP je beztak dosť a čistota domu by háraním značne utrpela. Plienka u nás nehrozí ani omylom… som rád, že vôbec znesie na sebe obojok. Už odmalička s ním má asi nejaké nevyrovnané účty 🙂

Obrátil som sa teda s konzultáciou na nášho pána veterinára a dohodli sme sa, že ideme do toho. Skorým termínom ma vcelku zaskočil, ale tak aspoň to budeme mať za sebou. Lara ma má zatiaľ rada a radostne skáče okolo. Ako vždy keď telefonujem. Vravím jej, keby si tak vedela, čo som práve dohodol, tak tu neskáčeš ako šiši.

Prichádza deň D

Moja nervozita je úmerná zmenšujúcemu sa počtu hodín, ale tak nedávam nič najavo nech nestresuje aj Lara. Ráno stiahnutý žalúdok, ako by som šiel na zákrok ja, ale tak ešte strúham hrdinu 🙂 Sadáme do auta a vyrážame.

Lara v ordinácii ako vždy – všetko musí vidieť, zistiť, skontrolovať, až do chvíle kým nedostane prvú injekciu na upokojenie. Začne pomaly strácať kontrolu nad telom a ľahne si oťapená. Moje hrdinstvo práve skončilo, lebo mi pred očami preletelo video z youtube (o uspatí navždy). Viem je to o inom, ale vyzerá to podobne. Po dvojitom taktnom naznačení, že by som už mal ísť odchádzam a nechávam ju myslím, že v najlepších rukách čo poznám.

Hotovo

Asi po hodine a pol telefonát. Letím si po psa. Je totálne mimo, ale tak na prevoz ideálny čas. Začali sme o 8 o 10 sme už doma. Skoro do 13 jej trvalo kým sa úplne preberie. Bolestivé skučanie trhá moje vystresované uši. Telefonická konzultácia s doktorom ma upokojí, treba vydržať. Teda ja mám vydržať 🙂 Lara silnejšie lieky dostať nemôže.

Poobedie až večer keď mrnčala, zazerala nech jej pomôžem, nevedela si násť polohu a nespala, nepila a 3x zvracala sa niesol v znamení otázok typu: Čo som to ja za človeka, že toto spravím vlastnému zdravému psovi. Ďalšia telefonická konzultácia s doktorom. Nakoniec sme šli spať o jedenástej, ja s tak nastraženými ušami, že som počul ako jej bije srdce, až kým som nezaspal spánkom nočného strážnika. Pri každom šuchnutí hore, či je ok, alebo nezvracia.

Nové ráno, nový pes

Ráno som sa zobudil a čakalo ma milé prekvapenie. V izbe žiadne „nemilé prekvapenie“ len pes s vrtiacim chvostom a iskričkami v očiach typu: „No vstávaj, čo drichmeš?“ Prvá cesta z izby viedla ku granuliam a vode čo bolo na môj stav najlepší darček 🙂 Venčenie tiež prebehlo bez komplikácií a špekulovania. Počas dňa podriemkava na svojich obľúbených miestach a ja som konečne trochu pokojnejší. Problém sa zdá byť vyriešený a o pár dní bude fitko ako predtým.

Záver

Mať doktora na ktorom vidno, že má rád zvieratá a berie to nie ako zárobkovú činnosť, ale ako životné poslanie je na nezaplatenie.

Týmto by som sa rád poďakoval, za dobre odvedenú prácu Davidovi Michalákovi. Veľmi ústretový prístup a priateľskosť ku zvieraťu a psychická podpora majiteľa sú vizitkou, ktorú nemôže nosiť každý. Nie prvý krát sa stalo, že mala Lara problém. Vždy maximálna spokojnosť z mojej strany. Určite odporúčam 🙂

PS: Dnes má Lara 11 mesiacov 🙂

UPDATE 28.10.2022: Dnes má Lara cez 8,5 roka a žiadne zdravotné komplikácie. Váhu si drží pri dodržiavaní vhodnej stravy. 🙂

 

EDIT: Našiel som pekne zhrnutý článok o kastrácii a môžete si ho prečítať tu. 

kastracia