Domov » Psie búdy » OZ Pes v núdzi » Psia búda č.4 pre Pes v núdzi

Psia búda č.4 pre Pes v núdzi

psia búda

Psia búda pre OZ Pes v núdzi vhodná pre psy väčších plemien ako labrador, nemecký ovčiak a podobne.

Správna psia búda by mala byť celoplošne zateplená, s otváracou strechou. Mala by obsahovať vyberaciu prepážku na zimné obdobie, ktorá búdu rozdelí na „izbu“ a predsieň. Pomôže psovi lepšie udržať teplo. Ako vnútorná výplň najlepšie poslúži drevitá vlna, prípadne slama. Deky, vankúše a handry sú skôr ako dočasná núdzovka. Mokrého psa pred zimou neochránia a ani ho nedokážu rýchlo vysušiť. Udržujú v búde vlhkosť a plesnejú.

psia búda

Úplne nevhodné sú búdy s priamym vchodom ako vidíte v rozprávkach.

Túto búdu som robil pre kolegu, ale je určená do obývačky nie na dvor.

Psia búda umiestnená v koterci môže mať plochú strechu ako je táto. Búda vystavená dažďu by však mala obsahovať okrem vodonepriepustnej zošikmenej strechy aj presah strechy nad vstupom. Zabráni to zatekaniu vody do vnútra pri daždi s vetrom.

psia búda

Psia búda by mala mať aj vhodné rozmery pre konkrétneho psa. Mal by byť schopný bez problémov aj vo vyššej rýchlosti prejsť vchodom „bezkontaktne“. Otvor by však nemal byť neprimerane veľký kvôli chladnému počasiu v zime.

Pes by sa mal v búde aj s nasadenou prepážkou dokázať pohodlne otočiť a stáť vspriamene. Na fotkách je mix labradora. Je vidno, že vchod do psej búdy je širší a výška búdy je vyššia ako je nutné. Ide však o búdu pre útulok a musí byť univerzálna a schopná poskytnúť azyl aj väčšiemu psovi v núdzi.

Konštrukcia búdy je masívna a je izolovaná 4cm polystyrénom v stenách, strope aj podlahe.

zateplenie

Pre potreby dievčat v útulku a častému čisteniu kotercov je vybavená kolieskami. Aj napriek svojej vyššej váhe je plne mobilná aj pre 1 osobu.

Na logo Pes v núdzi je použitý transfer z papiera. Je možné umiestniť na búdu aj farebnú fotografiu psíka.

psia búda